i 7 Archi - Ostuni (BR) - Puglia

Kjo pjesë e qendrës historike të Ostunit daton në një kohë shumë të lashtë, midis 1300 (kur Porta San Demetrio u hap) dhe 1500, siç dëshmohet nga kulla të stilit Aragonese. Via Bixio Continelli është emri zyrtar i rrugës, por pleqtë e quajnë atë rrugë të 7 harqe. Numërimi i tyre, ata janë me të vërtetë 7, dhe të gjithë të ndryshëm nga njëri-tjetri, në formë, ndërtim dhe lloj. Është një nder për ne që të bëjmë që të jetosh një natë në mesin e rrugicave të heshtura të qytetit të vjetër të Ostunit, mureve të tij të lyera me gëlqere, geraniumeve të ndritshme dhe një mijë pikëpamjeve misterioze! Në këtë frymë ne jemi përpjekur të ruajmë stilin dhe thelbin e shtëpive të Pulias, pa shumë luks dhe luks. Vetëm ju dhe historia.


Karakteristikat e i 7 Archi

Restoranti i i 7 Archi

Një mëngjes i pasur shërbeu direkt në studio tuaj në tabaka me një aromë të cilësisë së mirë. I ëmbël ose i shijshëm, i bërë në shtëpi, i freskët, i përsosur: ideale për të filluar ditën me një përkëdhelje super! Vetëm 7 € për person. E disponueshme nga ora 8.30 deri në orën 10.00


Apartamente të i 7 Archi

Monolocale Standard Piano Terra 1 <D'Ambonda>

On Ambonda: Pak metra larg, e gdhendur nga shkëmbi i freskët, ky apartament studio për 2 persona ka hijeshinë e vet dhe një dush të dyfishtë në shpellë! Krevat dopio, aneks kuzhine me mini frigorifer, raft librash.

Monolocale Standard Piano Terra 2 <D Costa>

D'Costa: Për romantikët dhe ëndërrimtarët ... Shtesa e fundit, zhvillon 24 metra katrorë në dy kate, të lidhura me njëri-tjetrin me një shkallë spirale. Në katin e parë, krevat dopio frëngjisht, bibliotekë të vogël, aneks kuzhine dhe ngrohtë dollap. Në katin e sipërm, një banjo e madhe me dush për dy persona, e plotësuar me një ujëvarë të vogël për masazhin e qafës së mitrës.


Monolocale Standard Piano Terra 3 <Sotta Sotta>

Sotta Sotta: "E vogël por e sinqertë" ... Në vetëm pak metra katrorë të gjitha bukuri e një vendbanimi të lashtë përdoret si një dhomë mysafirësh! Dritare e madhe franceze, fireplace i madh, aneks kuzhine dhe mini frigorifer, raft librash, veshjet e ngrohta, banjo me dush, krevat dopio.

Monolocale Con Vista 1 <Grotta>

La Grotta: Me qasje nga Via Bixio Continelli, ky strehim elegant ka një krevat dopio, sobë, dy dritare panoramike dhe një banjo të rehatshme në katin përdhesë. Me një shkallë spirale ju vini në vend të një çerdhe (bodrum) me dy shtretër. Ideal për familjet ose grupet e vogla të miqve.


Monolocale Con Vista 2 <Mienz>

Mienz: Vilë klasike e gjysheve! Apartamenti i bukur dhe i rehatshëm me një dritare me pamje nga muret e lashta, me pamje nga marina e Ostuni. Aneks kuzhine dhe mini frigorifer, banjo me dush, krevat dopio.

Monolocale Deluxe 1 <Dda rreta>

Ne e quajtëm atë "prapa" sepse është pak e fshehur, në një rrugicë që papritur shfaqet në të bardhën e qendrës historike. Me vaults të mëdha dhe të larta, të gdhendura në shkëmb, me një fireplace madhështore që kalon kohë, një aneks kuzhine, një banjo të rehatshme me dush, ky studio është ideale për ata që kërkojnë një përvojë të mirëfilltë të jetës në fshat.


Monolocale Deluxe 2 <Sott Allarc>

Sott All'Arc: Për Romantikët dhe Ëndërruesit Tre hapa dhe hapa! Nga një nga 7 harqet e via bixio continelli ju mund të hyni në këtë dhomë të madhe, të ndritshme dhe elegante, me një krevat dopio, një fireplace të madhe, një aneks kuzhine me mini frigorifer, një raft librash, një banjo me dush dhe gjithashtu, i fshehur në një kat i ndërmjetëm, .

Monolocale Deluxe 3 <Sus Sus>

Sus Sus: Për të gjithë ata që nuk kanë frikë të rriten disa hapa më shumë! Një devijim përsëri, por kur hapni derën, do të gjeni veten në një fole me gëlqere të bardhë me vaults fuçi dhe një dritare panoramike që duket si një pikturë! Krevat frëngjisht masoneri, aneks kuzhine, me mini frigorifer, raft librash, banjo me dush të ekspozuar.


Monolocale Con Terrazza <Studio 61>

Ostuni nuk është thjesht një qendër historike mesjetare; ka ende shumë fusha - jo shumë "turistike" - për të zbuluar! Ky apartament studio me tarracë është e vendosur në zonën e shekullit të tetëmbëdhjetë, ka një krevat dopio në një kat i ndërmjetëm dhe një krevat të vetme, aneks kuzhine, banjo me dush, ajer te kondicionuar, tarracë panoramike. I përshtatshëm për çiftet romantike dhe familjet e vogla!

Monolocale Deluxe Con Terrazza 1 <Sus e Sotta>

Sus dhe Sotta: Për romantikët dhe ëndërruesit Një fluturim i shkallëve do të të çojë në zonën e natës, romantike dhe të ndritshme, me një shtrat francez murature, një fireplace të vogël, një dritare, një kënd të leximit dhe një dollap të ngrohtë. Një devijim tjetër dhe ju do të jeni në katin e dytë, ku do të gjeni banjo me një dush ujëvarë, një aneks kuzhine me mini frigorifer dhe një krevat divan. Por ngjituni pak dhe do të gjeni veten në parajsë përmes një pasazhi të ngushtë! Një tarracë e vogël që dominon në njërën anë qytetin e lashtë të bardhë me shtëpitë e tij të vendosura në njëra tjetrën dhe në anën tjetër dy detet tona: njëra prej pemëve ulliri laike, tjetra, më e thellë, Adriatiku, me një mijë ngjyra: blu, jeshile, blu, blu të lehta. Nën qiellin më të ndritur që ju do të shihni për të parë. Atrrezzato me: dush, dhomë me diell me kuvertë, barbeque, tavolinë dhe karrige.


Monolocale Deluxe Con Terrazza 2 <D Rembett>

On Rembett: Për romantikët dhe ëndërruesit Më i madhi i shtëpive tona, me një krevat romantik në papafingo dhe një shtrat të rehatshëm divan në dhomë gjallë, banjo me dush, aneks kuzhine dhe një tarracë të shkëlqyer me pamje nga qendra historike dhe nga deti.

Appartamento Luxury Con Vista E Terrazza <Suite n.1>

Suite nr. 1: Më i madhi i strehimit tonë, i përhapur në 2 kate dhe ka 3 dhoma gjumi dopio, 3 banjo, një kuzhinë të madhe, një dhomë të ndritshme me pamje, një oborr të brendshëm dhe një tarracë të madhe dhe të mrekullueshme panoramike.


Suite 88

Apartament i bollshëm dhe i ndritshëm me 2 dhoma gjumi, 2 banjo, kuzhinë të bollshme dhe tarracë panoramike.


Vendndodhja e i 7 Archi

Ostuni (BR) - Puglia (Italia) - Via Bixio Continelli, 102, Ostuni (BR) - Puglia

Për të arritur i 7 Archi

Në qendrën historike të Ostunit nuk është e mundur të udhëtohesh me makinë, kështu që ne ju këshillojmë që të parkoni rreth 300 metra larg, në parkingun publik të Via Francesco Vitale / Via Giosuè Pinto (për një tarifë me meter parkimi kohor, FALAS gjatë natës) . Pasi të dilni nga parkimi, vazhdoni përgjatë shtrirjes së Via Francesco Vitale, që do t'ju çojë nën muret e qendrës historike. Merrni Porta San Demetrio dhe në shatërvan kthehuni majtas në Via Bixio Continelli. Një tjetër 50 metra paksa përpjetë! Zyra jonë e vogël gjendet në nr 102 (në një rrugicë të mbyllur në të majtë). Ne nuk jemi gjithmonë të pranishëm, prandaj ju lutemi na telefononi që të na thoni se keni ardhur (Giorgio 347 6160297 ose Graziana 340 7678217), ne do t'ju mbajmë së shpejti.